Poniżej przedstawiono wybrane wypowiedzi słuchaczy edycji 2011/2012 Wrocław

Tomasz Kaseja

Absolwent jednolitych studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze, Kierunek Ekonomia. Obecnie zatrudniony w ENERGA WIND Sp. z o. o. w Dziale Akwizycji i Dewelopmentu.

Uczestnik studiów podyplomowych "Inwestycje w Odnawialne Źródła Energii": w semestrze 2011/2012.

Odbyte studia podyplomowe to nie tylko możliwość poszerzenie swojej wiedzy w zakresie inwestowania w odnawialne źródła energii, ale okazja na spotkanie wielu ciekawych ludzi funkcjonujących w branży energetycznej. Studia podyplomowe stworzyły możliwość przeprowadzenia wielu burzliwych dyskusji nad projektem nowej ustawy o OZE oraz odpowiednim doborem technologii i poszerzyły moją wiedzę w tym zakresie. Wiele zajęć prowadzonych było przez praktyków z branży energetycznej i te zajęcia w szczególności chciałbym polecić.

Interdyscyplinarny charakter studiów obejmujący przede wszystkim energetykę wiatrową, słoneczną oraz biogazownie pozwolił mi na poznanie procesów technologicznych w wyżej wymienionych obszarach oraz zwrócił uwagę na najistotniejsze elementy inwestycji. W przypadku farm wiatrowych banki przy udzielaniu finansowania zwracają szczególną uwagę na wykonawcę fundamentów, dla biogazowni kluczowym elementem w opłacalności projektu jest zapewnienie odbiorcy ciepła. Jeżeli chcecie poznać te i inne kluczowe elementy wpływające na opłacalność Odnawialnych Źródeł Energii serdecznie zachęcam do udziału w studiach podyplomowych.